Багато користувачів, які використовують різні VPN сервіси скаржаться на те, що інтернет починає працювати дуже повільно, сайти завантажуються довго, все "тупить" і "гальмує". Начебто в чому проблема - відключили VPN і все нормально. Так то так, але тоді не будуть відкриватися ті ресурси (сайти) доступ до яких заблоковано. Я, чесно кажучи сумніваюся, що хтось користується цими сервісами для захисту з'єднання, підміни IP, анонімності в мережі. Безпека з'єднання при підключенні через VPN, особливо безкоштовні, це дуже спірне питання.
Практично всі, хто підключається через VPN-сервери, використовують їх для доступу до заблокованих сайтів, або для роботи заблокованих програм. І це зараз дуже актуально. У Росії заблоковано багато різних сайтів, в Україні закритий доступ до соціальних мереж Вконтакте і Одноклассники. Пошуковим системам Яндекс і Mail.ru. Є багато різних корисних і цікавих сайтів і сервісів, до яких доступ можна отримати тільки з якоїсь певної країни, або країн. І всі ці проблеми вирішує підключення через VPN.
Що це таке, VPN, для чого він потрібен і як користуватися. Це такий собі сервер-посередник. Наприклад, якщо цей сервер знаходиться в Німеччині, і ви підключаєтеся через нього, то ви як ніби фізично перебуваєте в Німеччині. Коли ви намагаєтеся відкрити якийсь сайт, то всі запити йдуть вже не безпосередньо від вас до сервера на якому розташований сайт, а через VPN-сервер.

Чому швидкість підключення через VPN знижується?

Все дуже просто. Збільшується відстань між вами і сайтом, так як всі запити йдуть через VPN-сервер, який розташований в іншій країні. Схема при звичайному підключенні: Ваше пристрій - Сервер на якому розташований сайт. Схема при підключенні через VPN: Ваше пристрій - VPN-сервер - Сервер на якому розташований сайт.
Інтернет через VPN працює повільно, довго завантажуються сайти
Який би сервіс (програму, доповнення для браузера) ви не використали, швидкість через VPN буде завжди нижче. Сайти будуть відкриватися повільніше. Питання тільки в тому, наскільки повільніше. Є хороші VPN-сервери, швидкі і стабільні. Але вони як правило платні. Якщо ви використовуєте безкоштовний VPN, то там все дуже сумно. Вони сильно завантажені, слабкі, погано налаштовані. Ну кому цікаво містити багато дорогих серверів в різних країнах, стежити за ними, і надавати вам безкоштовний доступ.Якщо VPN безкоштовний, то він або пробний (з обмеженням по швидкості, часу, лімітом на трафік), або в додатку показується реклама. Я перепробував багато різних сервісів, для Chrome, Opera, Firefox і
Яндекс.браузер. І практично всі вони працюють просто жахливо. Дуже повільні. Часто з'єднання просто немає, сервер глючить і гальмує. Сайти відкриваються через раз. Якщо він потрібен щоб іноді заходити на якийсь заблокований у вашій країні сайт, то ще потужно користуватися. Але всі вони дуже нестабільні і сильно завантажені.
Хіба що вбудований безкоштовний VPN в браузері Opera. Але після того, як на нього обрушилася велика частина користувачів з України після блокування vk.com, Однокласників і т. Д., Він так само часто зависає. Іноді просто немає з'єднання. Я не проводив ніяких замірів по швидкості і т.
д., Але при його використанні швидкість завантаження знижується помітно. Але все ж VPN в Опері один з кращих. Серед безкоштовних.Помітив проблему, що коли сервер недоступний (іконка горить помаранчевим) і відключаєш VPN, то Опера просто зависає.
Так що робити?

Безкоштовний VPN з хорошою швидкістю

OpenVPN - безкоштовне рішення для створення віртуальних приватних мереж, що дозволяє організовувати зашифровані канали типу точка-точка або сервер-клієнти. За допомогою OpenVPN можна вирішити велику кількість завдань, включаючи підключення для віддалених користувачів, зв'язок для дому та офісу, безпечні підключення для бездротових мереж, безпечний зв'язок з віддаленими офісами.
Можливості OpenVPN допускають навіть створення системи віддаленого доступу масштабу підприємства з підтримкою балансування навантаження, відмовостійкості і чітким розмежуванням рівня доступу. OpenVPN поєднує в собі безпеку і простоту у використанні.
Основні можливості OpenVPN:
- Робота через більшості проксі серверів, включаючи HTTP, SOCKS, NAT і мережеві фільтри.
- Мережеві операції через TCP або UDP транспорт.
- Можливо створити тунель мережевого рівня TUN, і канального рівня TAP.
- Ефективне стиснення трафіку.
- Використання декількох протоколів шифрування (MD5-HMAC, RSA) і 2048-бітного ключа.
- Кілька видів аутентифікації.

Через OpenVPN йде трафік тільки до заблокованих сайтів, інші сайти працюють безпосередньо. Це не впливає на швидкість інших сайтів

Використовуючи профілі

  1. zaborona-help

  2. antizapret

Якщо вам часто потрібен доступ до заблокованих сайтів, необхідно швидке і стабільне з'єднання, то купуйте платний VPN. Він буде працювати добре. Його можна налаштувати в конкретному браузері (через додаток), комп'ютері, телефоні, або навіть в роутері. Тільки купуйте якийсь із популярних. Не женіться за дешевими пропозиціями.