Сучасний інтернет зберігає в собі масу небезпек. Навіть самий досвідчений користувач може випадково завантажити до себе на комп'ютер шкідливу програму, яка буде дестабілізувати роботу системи або викраде дані. Щоб цього уникнути, або ж мінімізувати ризик подібного розвитку ситуації, необхідно встановити на комп'ютер антивірус. Існує велика кількість антивірусних програм, серед яких є, як платні, так і безкоштовні. Далеко не завжди безкоштовні антивіруси гірше своїх платних аналогів, і в рамках даної статті ми розглянемо, які безкоштовні програми для захисту комп'ютера від шкідливого ПО краще.
Зміст:
1. Avast Free Antivirus
2. Panda Free Antivirus (Panda Protection)
3. 360 Total Security
4. Kaspersky Free
5. Bitdefender Antivirus Free Edition
6. Avira Free Security Suite
7. AVG Antivirus Free
Важливо: Якщо ви хочете, щоб ваш комп'ютер був надійно захищений, не слід встановлювати більш однієї антивірусної програми. У випадку з антивірусним ПЗ, вираз "більше - значить краще" не працює.
Avast Free Antivirus
Безумовний лідер з погляду вільного захисту комп'ютерів під управлінням Windows є антивірус Avast. Розробники пропонують користувачам комп'ютерів повністю функціональну програму, здатну захистити, як від відвідування фішингових сайтів, так і від завантажених на комп'ютер вірусів.

Зверніть увагу: Згідно з дослідженнями та рейтингами, безкоштовна версія антивіруса Avast практично завжди займає лідируючі позиції.
Програма дуже проста до використання. Щоб повноцінно нею користуватися, її потрібно завантажити з сайту розробників і зареєструватися. Після реєстрації ви отримаєте безкоштовно версію Avast Free Antivirus на 1 рік, по закінченню якого її можна буде продовжити.
Зверніть увагу: Якщо не реєструватися при установці антивіруса Аваст, автоматично активується 30-денна версія програми.
Програма Avast Free Antivirus вміє не тільки постійно контролювати роботу системи, але також при необхідності може виконати створення аварійного диска Windows. Також Аваст перевіряє роботу розширень браузерів, блокуючи заражене ПО.
Встановлюючи Avast, користувач має можливість вибрати компоненти захисту, які його цікавлять (при необхідності їх пізніше можна буде відключити). Серед пропонованих компонентів - ПО для захисту системи, захищений браузер SafeZone, програми для зберігання паролів, засоби перевірки Wi-Fi і багато іншого.
Не можна не відзначити на тлі всіх плюсів програми Avast і її мінуси:
Додаток дуже "важкий", і на малопродуктивних комп'ютерах можуть виникнути програми з його роботою. Не виключено, що Аваст буде гальмувати систему;
Оскільки у розробників є і платна версія антивіруса Avast, вони постійно прагнуть її
продати, пропонуючи власникам безкоштовної версії. У додатку дуже багато реклами, а часом при роботі комп'ютера будуть виникати спливаючі вікна з пропозицією оновитися до платної версії Аваст;
Програму дуже складно видалити з комп'ютера штатними засобами. У мережі є спеціальні утиліти, що дозволяють видалити Avast повністю з комп'ютера.
В цілому, додаток Avast здатне безкоштовно захистити комп'ютер. Але, якщо мінуси програми здаються вам критичними, можна скористатися іншими безкоштовними антивірусами.

Panda Free Antivirus (Panda Protection)
Ще одним з лідерів серед безкоштовних антивірусів в 2017 році є Panda Protection. Цей антивірус розроблений китайцями, і він показав себе відмінно в тестах, навіть на тлі платних конкурентів. Програма добре працює, як на WIndows 7, так і на більш сучасних Windows 8 і Windows 10. Але важливо відзначити, що додаток Panda краще підходить для потужних комп'ютерів, оскільки вимагає серйозних ресурсів, навіть у фоновому режимі.

Додаток Panda Free Antivirus має як постійний захист, так і деякі активуються функції. Також програма здатна не тільки сканувати систему, а й виконувати такі дії:

  Перевіряти USB-накопичувачі і захищати їх від потенційного зараження на інших комп'ютерах;
  Аналізувати рівень небезпеки роботи тих чи інших програм, служб, сервісів в "фоновому" режимі Windows;
  Знаходити потенційно небажані програми на комп'ютері. Це програми, які не є вірусами, але можуть негативно позначатися на роботі системи в цілому.

На відміну від Avast, розробники з Panda менш активно рекламують платну версію свого продукту.

360 Total Security

Антивірус, розроблений в Китаї, який протягом деякого часу був рекомендований до установки на комп'ютери під управлінням Windows самою компанією Microsoft на її офіційному сайті. Програма має повну російську локалізацію і вкрай зручний інтерфейс, на відміну від розглянутих вище варіантів. Всі опції в 360 Total Security зрозумілі і безкоштовні, програма не пропонує оновлюватися до платної версії.

Цікавою особливістю 360 Total Security є можливість вибору "движка" антивіруса. Програма за замовчуванням працює на "движку" BitDefender. При необхідності можна також підключити "движок" Avira, що підвищить ефективність захисту. У програмі є і багато інших цікавих опцій для забезпечення комп'ютера додатковим захистом:
    Захист обладнання, що підключається - накопичувачів і веб-камер;
    Перевірка відвідуваних сайтів, які встановлюються в браузер плагінів, які використовуються на сайтах скриптів;
    Активація режиму "пісочниці" при запуску потенційно небезпечної програми.
Програма 360 Total Security не вимагає серйозних ресурсів від комп'ютера при роботі в "фоновому" режимі. З явних мінусів програми можна виділити тільки його високу пильність. Найчастіше даний антивірус спрацьовує на файли, які вірусами не є

Kaspersky Free

Знаменита "Лабораторія Касперського" випустила не так давно безкоштовну версію свого антивіруса. Природно, вона сильно обмежена в функціональності, якщо порівнювати з повноцінною версією, але продукт здатний забезпечити базовий захист системи.

Важливо: Антивірус компанії "Лабораторія Касперського" є чи не найкращим рішенням на ринку. Він регулярно займає перші місця у всіляких порівняннях, обганяючи конкурентів, як за швидкістю роботи, так і за якістю захисту.
Якщо потрібно на комп'ютері базовий захист від шкідливих файлів, антивірус Kaspersky Free є хорошим рішенням. Але слід розуміти, що багато модулі, наприклад, що входять в пакет Kaspersky Internet Security, недоступні в безкоштовній версії антивіруса.

Bitdefender Antivirus Free Edition
Безкоштовна версія антивіруса Bitdefender, який не має широкого поширення в Україні, але при цьому на Заході володіє високою популярністю

Зверніть увагу: Антивірус Bitdefender, як в платній, так і в безкоштовній версії, не має російської мови.
Програма для захисту комп'ютера в безкоштовній версії практично не навантажує комп'ютер і при цьому добре охороняє систему від впливу шкідливого ПО. На відміну від всіх інших розглянутих в даній статті антивірусів, Bitdefender не має великої кількості опцій, модулів і налаштувань. Він дуже простий у використанні і підійде тим користувачам, які просто хочуть встановити антивірус і забути про нього, не замислюючись про необхідність постійного оновлення, переходу на платну версію, відключення його при високопродуктивних завданнях і так далі.

Avira Free Security Suite

Даний продукт являє собою антивірусне рішення Avira Free Antivirus, в наборі з додатковими модулями захисту:
    Phantom VPN. Як можна зрозуміти з назви, це VPN-клієнт, яким можна користуватися безкоштовно, але отримуючи не більше 500 мб за місяць;
    System Speedup. Ця програма, спрямована на підвищення швидкості роботи комп'ютера, за рахунок видалення "зайвих" файлів і оптимізації системи в цілому;
    SafeSearch Plus. Розширення для браузера, яке займається аналізом посилань, пропонованих пошуковими системами;
    Software Updater. Програма для автоматичного оновлення програм на комп'ютері до актуальних версій.
Якщо зазначені вище модулі ви не хочете бачити на своєму комп'ютері, є можливість завантажити безкоштовно антивірус Avira Free Antivirus без додаткових модулів. Сам антивірус досить швидкий і зручний з точки зору використання. Він здатний аналізувати поведінку програм на комп'ютері в режимі реального часу, перевіряючи, в тому числі, про завантаження файлів, як з інтернету, так і з зовнішніх накопичувачів

Неприємним моментом у використанні Avira Antivirus Free є нав'язлива реклама важливості оновлення до версії Pro, яка більш функціональна і платна.

AVG Antivirus Free

Антивірус, який не особливо широко поширений, але, тим не менше, здатний забезпечувати хорошу безкоштовну захист комп'ютера від загроз. Даний засіб захисту найчастіше встановлюється на ноутбуках деяких виробників (Asus, Acer, Lenovo і так далі) за замовчуванням для американського ринку

 

Антивірус, який не особливо широко поширений, але, тим не менше, здатний забезпечувати хорошу безкоштовну захист комп'ютера від загроз. Даний засіб захисту найчастіше встановлюється на ноутбуках деяких виробників (Asus, Acer, Lenovo і так далі) за замовчуванням для американського ринку.
AVG Antivirus Free, в порівнянні з іншими засобами захисту, показує хороші результати, приблизно на рівні Avast. При цьому антивірус практично не навантажує комп'ютер. Варто відзначити і наявність в безкоштовній версії програми деяких додаткових модулів захисту, серед яких утиліта для перевірки посилань, захисту пошти і деякі інші.
У AVG Antivirus Free є платна Pro-версія, яку розробник дає можливість протестувати протягом 30 днів. Якщо ви не захочете після цього купувати повну версію, можете продовжити користуватися безкоштовним варіантом з дещо обмеженою функціональністю.