Якщо монітор оснащений HDMI-роз'ємом, для перетворення його в телевізор досить купити приймач каналів цифрового телемовлення. Ціна питання невелика - від 389 грн для тюнера DVB-T2. Це набагато менше, ніж покупка нового ТВ (кілька тисяч). Підключивши приставку по HDMI, можна виводити картинку з неї на монітор. При цьому, якщо дисплей і відеокарта оснащені декількома роз'ємами, то возитися з підключенням доведеться тільки один раз. Надалі перемикання режимів (монітор / ТВ) проводиться натисканням відповідної клавіші під екраном.

 

Для прийому кабельних і супутникових каналів все робиться аналогічно Різниця полягає лише в тому, що для їх перегляду потрібно купувати тюнер DVB-S (Satellite, буквально «супутник») або DVB-C (Cable, тобто «кабель»). Якщо такий є - купувати нічого не потрібно, якщо немає - рекомендується уточнити, в якому стандарті мовить обраний провайдер послуг, щоб обзавестися сумісним ресивером. Обов'язково слід звернути увагу на наявність у тюнера гнізда HDMI. Без нього підключити пристрій вийде.

Якщо у монітора немає HDMI, а у тюнера є, можна придбати перехідник з VGA на HDMI. Але тоді рішення обійдеться дорожче, так як вартість адаптера може бути порівнянною з ціною тюнера. Але і так - все одно дешевше, ніж купувати новий телевізор. Єдиний недолік подібного підходу полягає у відсутності звуку, якщо монітор не має динаміків. Втім, кабель HDMI вміє транслювати, крім картинки, і звук, тому монітори нерідко оснащуються аудіороз'ємом 3,5 мм для колонок. Гірше, якщо його немає: можна спробувати підключити акустику до тюнера за допомогою «тюльпанів», але не всі моделі вміють передавати звук і картинку з різних інтерфейсів одночасно.