Часто при покупці клавіатури вибір проводиться за зовнішніми характеристиками - колір клавіатури і клавіш, розмір, висота клавіш і т.д. Але за чуйність клавіатури і рівень

комфорту при роботі з нею відповідає механізм клавіш, встановлений всередині. Для того щоб ви змогли зробити усвідомлений вибір на користь більш зручною і придатною під ваші завдання клавіатури в цій статті ми розповімо про пристрій і відмінності механічних і мембранних клавіатур.

Мембранні клавіатури

Мембранні клавіатури є найпростішими і дешевими серед усього розмаїття типів клавіатур. Такі клавіатури складаються з трьох тонких шарів - на верхньому і нижньому шарі є провідники, середній шар служить ізоляцією. При натисканні на верхню мембрану вона прогинається і замикає контакт - клавіатура реєструє натискання клавіші. Товщина шарів зазвичай знаходиться в межах товщини аркуша паперу або картону. Завдяки такій організації мембранні клавіатури можна зробити не тільки дешевими, а й легкими, згинатися і захищеними від вологи.

Особливість конструкції обумовлює і головні недоліки такої клавіатури: практично повна відсутність зворотного зв'язку, відсутність дозування навантаження на мембрану (здійснюється пальцями набирає), що знижує ресурс клавіатури. Через малу зворотного зв'язку в таких клавіатурах зазвичай встановлено звукове підтвердження натискання. В даний час подібні клавіатури знаходять застосування в мікрохвильових печах, дитячих іграшках і т.д.

Мембранно-гумові клавіатури

Такий тип клавіатури, швидше за все, варто у вас перед комп'ютером і використовується в вашому ноутбуці. Він об'єднує легкість і низьку ціну мембранних клавіатур і доповнює її зворотним зв'язком за рахунок продавлювання гумового ковпачка, після чого і відбувається замикання контакту в мембрані. Клавіші таких клавіатур доводиться натискати до кінця, так як інакше контакт не замкнеться. При довгій роботі на таких клавіатурах може з'явитися відчуття, що ви просто стукайте пальцями по шматку пластику.

Механічні клавіатури

Механічні клавіатури відрізняються від своїх мембранних побратимів наявністю механічно розмикає контакти і чіткої тактильного зв'язку (залежить від типу клавіатури). Спрацьовування таких клавіш відбувається раніше, ніж клавіша доходить до обмежувача ходу, тому за такими клавішах не обов'язково стукати до кінця. Це підвищує комфорт при наборі тексту, а іграх дає вам розуміння того, коли саме спрацювала кнопка. Крім того, механічні клавіатури набагато надійніше своїх мембранних побратимів, кількість натискань механічної клавіші перевершує кількість натискань мембранної на порядок.

Механічні клавіатури розрізняються залежно від використовуваних в ній типів кнопок. Найбільшу поширеність мають перемикачі Chery MX, в різних модифікаціях. Відмінності між ними полягають в зусиллі натискання, під час клавіші і звуці при спрацьовуванні. Для спрощення вибору, перемикачі зі схожими характеристиками згруповані за кольорами: MX Red, Black і так далі. Ті ж самі позначення використовують і виробники більш бюджетних перемикачів, якщо вони близькі за характеристиками до продукції Cherry. Наприклад Kailh Blue дуже схожий на Cherry MX Blue.

Cherry MX Black

Характеризуються рівномірним лінійним натисканням, відсутністю тактильного зв'язку та відсутністю кліка. Технологія вважається однією з кращих для ігор - точки спрацьовування і відпускання знаходяться практично на одному рівні, для швидкого натискання клавіші достатньо лише злегка рухати. З іншого боку така клавіатура мало приємна при наборі тексту - немає зворотного зв'язку, клавіші все одно доведеться натискати до упору. Зусилля натискання - 60 г, хід клавіш - 2 мм до спрацьовування, 4 мм до упору.

Cherry MX Brown

Характеризуються нерівномірним натисканням, наявністю зворотного зв'язку і кліком при спрацьовуванні. Такі клавіші є збалансованими - підходять як для ігор, так і для набору текстів. Зворотній зв'язок відчувається добре, а близьке розташування моменту спрацьовування і відпускання дозволяє здійснювати швидкі багаторазові натискання. Зусилля натискання - 45 г (55 г в піку), хід клавіш - 2 мм до спрацьовування, 4 мм до упору.

Cherry MX Blue

Характеризуються нерівномірним натисканням, наявністю зворотного зв'язку і кліком при спрацьовуванні. Подібні клавіші вважаються кращими для набору текстів - тактильне відчуття дуже добре виражено завдяки плаваючою конструкції актуатора. Для ігор такі клавіші теж підходять, завдяки схожому зусиллю натиснення і чіткому моменту спрацьовування, але точки спрацьовування і відпускання знаходяться далеко один від одного, клавішу доведеться повністю відпускати щоб зробити наступне натискання. Зусилля натискання - 50 г (60 г в піку), хід клавіш - 2 мм до спрацьовування, 4 мм до упору.

Cherry MX Clear

Характеризуються нерівномірним натисканням, наявністю зворотного зв'язку і кліком при спрацьовуванні. Багато хто називає такий тип клавіш «жорсткими MX Brown» через більш вираженого моменту спрацьовування і більшого зусилля натискання. Клавіші також є збалансованими: дають можливість комфортно набирати тексти і здійснювати швидкі повторні натискання в іграх. Зусилля натискання - 55 г (65 г в піку), хід клавіш - 2 мм до спрацьовування, 4 мм до упору.

Cherry MX Red

Характеризуються рівномірним лінійним натисканням, відсутністю тактильного зв'язку та відсутністю кліка. Технологія повторює MX Black, але зусилля спрацьовування помітно нижче. Вважається однією з кращих для ігор - точки спрацьовування і відпускання знаходяться практично на одному рівні, для швидкого натискання клавіші достатньо лише злегка рухати. З іншого боку така клавіатура мало приємна при наборі тексту - немає зворотного зв'язку, клавіші все одно доведеться натискати до упору. Зусилля натискання - 45 г, хід клавіш - 2 мм до спрацьовування, 4 мм до упору.

Razer Green Switch

Відносно нова розробка компанії Razer, використовується в серії механічних клавіатур BlackWidow. Характеризуються нерівномірним натисканням, наявністю зворотного зв'язку і кліком при спрацьовуванні. Такі клавіші є збалансованими - підходять як для ігор, так і для набору текстів. Зворотній зв'язок відчувається добре, а близьке розташування моменту спрацьовування і відпускання дозволяє здійснювати швидкі багаторазові натискання. Зусилля натискання - 45 г (50 г в піку), хід клавіш - 1.9 мм до спрацьовування, 4 мм до упору.

Клавіатури з згинається пружиною

Характеризуються нерівномірним натисканням, наявністю тактильного зв'язку і кліком. Технологія відрізняється від представлених вище - при натисканні пружина стискається і в певний момент вигинається в бік, що призводить до спрацьовування молоточка, що натискають на мембрану. В такому механізмі тактильний зв'язок найбільш точно збігається з моментом спрацьовування, але хід клавіш до спрацьовування трохи більше, ніж у Cherry MX. Зусилля натискання - 65-75 г, хід клавіш - 2.3 мм до спрацьовування, 3.7 мм до упору.

Logitech Romer-G з тактильним відгуком

Завдяки оригінальній конструкції перемикачі Romer-G з тактильним відгуком сигналізують про спрацьовуванні виразною віддачею натиснутоюклавіші. Для точного виконання потрібної дії потрібно мінімальне зусилля, що позбавляє гравця від зайвих хвилювань в відповідальний момент, а безшумна робота не відволікає нікого з присутніх. Перемикачі Romer-G з тактильним відгуком відмінно підійдуть любителям шутерів від першої особи і учасникам ігрових турнірів.

Параметри перемикача: 1.5 мм до спрацьовування, повний хід 3.5 мм, середнє зусилля натискання - 45 грам, сила віддачі - 50 грам.

Лінійні перемикачі Logitech Romer-G

Лінійні перемикачі Romer-G відрізняються виключно м'яким і плавним ходом.Оні дуже зручні для виконання швидких подвійних натискань, плавних часткових натискань і послідовного набору складних комбінацій на клавіатурі. Це кращий варіант для багатокористувацьких онлайн-ігор, а також ігор в жанрі «екшн»

Параметри перемикача: 1.5 мм до спрацьовування, повний хід 3.5 мм, середнє зусилля натискання - 45 грам

Infrared

Характеризуються високою швидкістю спрацьовування через те, що для визначення натискання зчитується світловий потік. Залежно від реалізації можуть відрізнятися хід клавіші і зусилля натискання. Відсутня проблема подвійного натискання, яка трапляється у недорогих перемикачів. Через складності найбільш поширеними клавіатурами з даним типом перемикачів назвати повністю механічними не можна. Зазвичай використовуються різні комбінації з механічних перемикачів Infrared в районі клавіш WASD і звичайних мембранних перемикачів для інших клавіш.