Багато користувачів недооцінюють важливість вибору хорошого блоку живлення. Здавалося б, нічого тут, вирахував потрібну потужність, встановив в корпус, встромив вилку живлення і готово. Однак не все так просто і невдалий блок живлення в процесі може принести купу несподіваних сюрпризів на кшталт коротких шнурів живленя, обмежень по пропускної здатності, непристойно низького ККД або неймовірною шумності. Тому для даного огляду ми вибрали п'ятірку недорогих, але якісних блоків живлення з гідним ККД в районі 80% і потужністю в 450 - 500 Вт. Цього запасу з головою вистачить як для звичайного офісного машини, так і для недорогого ігрового ПК.

Gamemax GM Series GM-500

GM-500 від Gamemax є одним з найдоступніших блоків живлення на ринку. Дешевше лише відверта китайщина, яка максимально далека від слова «надійність». Зовні GM-500 нічим не відрізняється від своїх колег по бюджетному сегменту: розміри, розташування вентиляційних отворів, конфігурація вихідних кабелів - все стандартне. До якості збірки особливих претензій немає. Панелі корпусу хоч і не товсті, але і не «з фольги».

При цьому навскидку навіть складно сказати, на чому саме тут заощадили. Доступної кількості кабелів досить для складання системи початкового і середнього рівнів. Є навіть окремий 6-контактний коннектор для підведення додаткового живлення до відеокарти, що в майбутньому розширює простір для апгрейда при заміні відеокарти на більш потужну.

За паспортом блок живлення може похвалитися ККД в 80% і наявністю сертифіката 80 PLUS. У реальних тестах в діапазоні типових для даного блоку живлення навантажень (100 - 300 Вт) енергоефективність GM-500 злегка просаджується і тримається в діапазоні 72 - 78%. З огляду на, що це один з найдоступніших БП на ринку (ціна $ 20), на злегка завищений ККД можна закрити очі.

Плюс до всього GM-500 має досить тихим вентилятором, хорошою системою фільтрації вихідних пульсацій, а також достатньою кількістю конекторів для підключення периферії (5 SATA, 3 IDE), що робить його в першу чергу ідеальним кандидатом для офісів і установ з великою кількістю робочих машин . В такому випадку, економія в кілька доларів на кожному блоці живлення за підсумком може вилитися в досить відчутну суму.

З мінусів блоку можна виділити нагрів при піковому навантаженні в 340-350 Вт.

Aerocool VX Plus 500W

Aerocool Value Plus VX Plus 500W - це допрацьована версія одного з кращих по співвідношенню ціна-якість блоків живлення в бюджетному сегменті.

У порівнянні з оригінальним БП Aerocool Value версія Plus відчутно додала в якості стабілізації, але при цьому стала більш гучною в «важких» режимах. В іншому блок побудований на тій же надійної електронної платформі Andyson, сумарна потужність, яку він можна подати по лінії, становить 408 Вт. По відношенню до номіналу блоку ККД 81 відсоток, що лише трохи не дотягає до високого стандарту енергоефективності 80 PLUS. Втім, для недорого блоку живлення, від якого в першу чергу потрібно, «щоб він працював» це нормальний показник.

Для живлення материнської плати обладнано роз'ємом стандартний 20 + 4-pin, для живлення процесора розширений восьмиконтактний 4 + 4-pin. Тут все в повному порядку - проблеми з сумісністю виключені, простір для апгрейда на майбутнє є. Також без проблем підключається будь-яка відеокарта початкового-середнього рівня з одним 6-піновим коннектором і енергоспоживанням до 150 Вт. І це важливий момент, на який варто звернути увагу при покупці - основна лінія живлення у блоку розділена на дві справжні, тому навіть не дивлячись на наявність 4 + 4 pin для живлення процесора, встановити в систему особливо ненажерливий процесор (або відеокарту) не вийде.

Цікаво, що серед своїх однаково сірих «однокласників» (500-ватних моделей близькою вартості), Value Plus VX Plus виділяється стильною чорним забарвленням і оригінальною формою решітки. А ось сімейна хвороба у вигляді галасливого вентилятора залишилася. Якщо старий Aerocool value під навантаженням піковим навантаженням видавав відчутні до 31 дБ, Plus-версія стала ще голосніше. Тому модель можна рекомендувати до покупки для ігрової системи середнього класу, в якій вже є галасливі компоненти на зразок референсной відеокарти. Тоді блок живлення буде не чути.

FSP QD500 80+

Q-DION 80+ - це цілком типовий БП початкового рівня з привабливим цінником, груповий стабілізацією напруги, сертифікатом 80 PLUS і пристойним реальним ККД в районі 75 - 77%.

Блок оснащений роз'ємами 20 + 4-pin для живлення материнської плати і CPU 4-pin для живлення процесора. Останнє - не дуже вдале рішення, покупцеві може знадобитися перехідник для підключення до блоку деяких сучасних системних плат з восьмиконтактних коннектором. Для живлення відеокарти передбачений одиночний шестиконтактний роз'єм. Зате довжина кабелів для підключення процесора і материнської плати становить 45 см, що виключає будь-які проблеми з установкою блоку живлення в корпус.

У недоліки моделі варто віднести малу кількість роз'ємів для підключення периферії - всього 2 SATA і 2 Molex. Втім, з урахуванням того, що блоки живлення такого цінового рівня ставляться, як правило, в досить скромні конфігурації комп'ютерів, з такою бідною кабельної системою можна якось змиритися.

Куди великим мінусом є дивний алгоритм роботи системи охолодження, яка на початковому рівні видає майже 1600 об / хв і далі тільки зростає. З огляду на неігрову специфіку даного БП, це досить дивне рішення виробника, яке несприятливо впливає на рівень шуму.

Chieftec GPA-450S8

Chieftec iARENA GPA-450S8 - це оновлена ​​версія досить популярного блоку питания Chieftec GPA-450S.Головним нововведенням став зрослий до 80 відсотків ККД, тепер відповідає стандарту 80 PLUS.

З сумарних 450 Вт Chieftec iARENA GPA-500S8 по лінії +12 В видає 343 Вт електрики. При цьому лінія розділена на два віртуальних каналу: до 24 А на процесор і материнську плату і до 21 А на відеокарту (але не більше 33 А одночасно).

Це означає, що загальної потужності Chieftec iARENA GPA-500S8 цілком вистачить для живлення ігрового ПК навіть з розігнаним процесором Core i7 або Ryzen 7 і відкритий середнього рівня. Правда, з урахуванням наявності лише одного 8-контактного коннектора живлення відеокарт може знадобитися перехідник з Molex.

У плюси моделі варто віднести досить тиху систему охолодження, яка подає голос лише під навантаженнями в районі 300 Вт. Навіть в цьому випадку рівень шуму можна охарактеризувати як середній. Неприємним сюрпризом може стати лише відносно короткий процесорний кабель (38 см), через що iARENA GPA-450S8 не надто підійде для великих корпусів або систем з нижнім розташуванням БП.

FSP ATX-500PNR

Багато користувачів недооцінюють важливість вибору хорошого блоку живлення. Здається, що це перший кандидат для економії під час складання ПК, але немає. Дешевий блок живлення з неякісної електронікою і низьким ККД може принести купу несподіваних сюрпризів. Напевно, тому FSP PNR настільки популярний. Він просто працює, як заявлено виробником.

Сумарна потужність лінії 12 В становить 408 А (або 81,6% від «номіналу»). Сумарне навантаження - до 120 Вт. Блок не сертифікований за стандартом 80 PLUS. Помітний плюс даного блоку на тлі більшості конкурентів по класу - наявність двох роз'ємів PCI-Е (6-pin і 6 + 2-pin). Це означає, що дана модель може використовуватися навіть в складі дуже продуктивної ігрової системи без перехідників.

Тепер про нюанси. По-перше, цей блок ніяк не назвеш безшумним, тому при складанні спеціального «тихого» ПК, краще придивитися до інших моделей. По-друге, довжина шнурів для підключення процесора і материнської плати становить всього 31 см і при установці даного блоку живлення в великий корпус їх може просто не вистачити. У звичайний корпус все встановлюється без сучка і задирки.