Гідна дротова клавіатура - це комбінація надійності і зручності. Хороша USB-модель повинна дарувати комфорт як при наборі тексту, так і під час управління плейлистом, наприклад. І вона не обов'язково повинна бути дорогою і володіти багатою функціональністю. В цьому топі ми вибрали п'ятірку кращих недорогих клавіатур, що володіють всіма перерахованими властивостями.

Defender OfficeMate HM-710

У даній моделі від Defender промовисту назву «офісний товариш», яке прямо говорить про його призначення: забезпечити за свій життєвий термін максимум надрукованих символів при мінімальних витратах.

OfficeMate HM-710 має класичну зовнішність і таку ж конструкцію. Повнорозмірна, доповнена блоком з цифрами модель - класичний варіант USB-девайса, звикати до якого не доведеться. Клавіатура підключається до комп'ютера за допомогою USB кабелю і відноситься до типу мембранних. Це означає, що у неї немає механічних частин, а основа являє собою тришарову гумову або силіконову прокладку, покладену поверх електронних контактів.

Серед достоїнств клавіатури відзначимо можливість безболісної мийки (є сливи для води), помірний шум клавіш і міцну фарбу на них. У бюджетному сегменті це вельми вагомі козирі, так що «офісний товариш» заслужено отримує своє місце в рейтингу кращих недорогих клавіатур для друку.

Додатковим плюсом є кнопка Fn, яка розширює стандартний ряд клавіш. Спільно з функціональними клавішами вона реалізує базовий набір для управління мультимедіа - збільшення гучності, перемикання треків, пошук і т. Д.

Якщо ж пошукати недоліки, то вони пов'язані з зовнішньою естетикою. Клавіатура зроблена з супер-дешевого на вигляд шорсткого пластика, який буквально кричить про те, що перед нами ультрабюджетного друкарська машина.

Defender Element HB-520

Defender Element HB-520 - це супер дешева компактна клавіатура з серії «щоб було», яка не вражає ні дизайном, ні особливими відчуттями при наборі тексту. Вона просто працює, не займаючи багато місця на столі, і не створюючи незручностей в процесі друку.

Клавіатура мембранна, з повним ходом клавіш. Зазори між ними і корпусом малі - це плюс до і зовнішнім виглядом, і до і забрудненню. Фарба на них тримається більш ніж добре для такої ціни. Клавіші по відчуттях знаходяться на високому для «чистої мембранкі» рівні, працювати з ними приємно.

Люди, яким доводиться багато друкувати, особливо оцінять м'якість натискання і зручну форму клавіш - палець ідеально потрапляє в їх злегка шорстку увігнуту поверхню. З додаткових клавіш в правий кут винесено невеликий кнопковий блок для керування живленням комп'ютера.

Питання по частині конструкції виникають в першу чергу до ніжок для регулювання висоти клавіатури. Зовні вони кволі і тонкі, а фіксатор як той ховрашок з фільму «ДМБ» - він ніби як існує, але його не видно. Поки клавіатура нова, вона цілком міцно стоїть «на ногах», але є серйозні сумніви в тому, що так само буде через рік-другий експлуатації.

A4 Tech KR-750

A4 Tech KR-750 є доказом того, що вам не потрібно витрачати велику кількість грошей на клавіатуру, щоб отримати зручне і якісне пристрій для роботи. Завдяки цьому вона користується популярністю в широкому діапазоні офісних завдань через загальне якості збірки, простоти використання і захисту від вологи. Хоча, в останньому випадку все не зовсім однозначно, так як у моделі є стоки для зливу води, але про про повноцінну влагозащіте виробник нічого не говорить.

Клавіатура має прямокутну форму з тонкими бічними гранями. Був би це смартфон, його можна було б назвати безрамковий. А якщо без жартів, то тонкі рамки в поєднанні зі злегка випирають кутами і пропуском незвичайної форми надає зовнішності якусь родзинку. Втім, наш огляд нема про красу, а про зручність. І з цим у A4 Tech KR-750 порядок: клавіші натискаються м'яко, вони великі (особливо пропуск) і скажено тихі. Навряд чи хтось проводив заміри гучності клавіатур, але за суб'єктивними відчуттями це одна з найбільш тихих друкованих клавіатур на ринку. Плюс до всього символи на клавіатурі нанесені за допомогою лазерного гравіювання і не зітруться з часом.

Єдиним спірним моментом є низький хід клавіш в дусі ноутбучних клавіатур. У теорії це не найкраще рішення для людей, які звикли друкувати наосліп по 300 - 400 символів в хвилину так як низьких хід клавіш сприяє випадкових натиснень. Але як показала практика, у клавіш хоч і м'який хід, натиснути щось випадково виходить украй рідко.

Швидше проблема в роботі виявляється в іншому місці - через округлені країв клавіш притупляються тактильні відчуття, і друкуючи наосліп деколи складно зрозуміти де закінчується одна клавіша і починається інша.

Genius KB 110X

Зовні Genius KB 110X виглядає як та сама клавіатура, яку ви тисячі разів зустрічали в комп'ютерних клубах, офісах або вдома у друзів. Мабуть, вся справа в зручному форм-факторі з округлим нижнім краєм.

Коли в перебігу всього дня доводиться тримати кисті рук в одному і тому ж положенні, будь-які крихітні незручності начебто задертою вгору клавіші пробілу або незручною підставки для рук через час виявляються катастрофою. На щастя KB-110X не страждає ні однієї з подібних проблем і з ергономікою у неї все відмінно - руки лягають в комфортному становищі, натискання клавіш легке, м'яке і безшумне. В цілому, ідеально для набору текстів.

Хоча, один нюанс все ж є. Нижній ряд клавіатури закруглений і клавіші плавно перетікають до основи корпусу. По ідеї це створено для додаткового зручності, але практика показує, що зручно буде не всім. Якщо звикнути до стандартної клавіатурі з повністю прямокутними клавішами, працюючи на KB-110X з незвички доводиться сильно тиснути на пробіл так як палець може просто з'їхати по краю клавіші. Втім, це не стільки мінус самої клавіатури, скільки питання звички.

В іншому це міцна робоча клавіатура повнорозмірного формату зі стандартною розкладкою, окремим Num блоком і підключенням по USB. З особливостей клавіатури також варто виділити захист від випадкового попадання води, кави, чаю і будь-який інший рідини. У корпусі клавіатура є спеціальні отвори для зливу.

Sven Standard 301

Провідна повнорозмірна клавіатура Standard 301 від бренду Sven підійде для тих користувачів, які шукають робочий інструмент, який довго проживе і не буде створювати незручності в роботі. Головними перевагами цієї моделі є її вартість і практичність.

В першу чергу практичність стосується корпусу типу skeleton, в якому клавіші не приховані під підставою клавіатури, а підносяться над нею. Завдяки цьому їх можна з легкістю зняти, щоб почистити клавіатуру від пилу, що скупчився, хлібних крихт і застрягла капусти з борщу. Якщо ви хоч раз розбирали і чистили звичайну клавіатуру, то вже в курсі, наскільки це незручно. Другий пункт зі списку практичних функцій - це захист від вологи, що включає в себе випадково пролита кава, чай і будь-який інший улюблений напій «письменника».

Сам корпус виконаний з міцного матового пластика і в цілому залишає відчуття надійної, міцно зібраної речі. Клавіші мають м'який і тихий хід - робота клавіатурі практично безшумна, що доведеться до речі працівникам пера, до яких натхнення приходить ближче до вечора. Також у SVEN Standard 301 є регульовані по висоті ніжки для зручності роботи з нею на різних поверхнях.

В іншому це стандартна повнорозмірна клавіатура з традиційною розкладкою, окремим Num блоком і підключенням по USB. У додаткові фокуси можна занести хіба що клавішу швидкого доступу до калькулятору, яка стане в нагоді тим, хто крім текстів часто працює з цифрами і таблицями.