У підключенні системного блоку до монітора немає нічого складного, якщо при цьому не виникнуть проблеми. Вони можуть бути різного характеру, але однією з найпоширеніших є відсутність сигналу. Якщо після підключення монітора до системного блоку ви бачите на екрані напис «Немає сигналу» або «Сигнал відсутній», найчастіше вирішити це досить просто. Нижче в рамках даної статті ми розглянемо, чому найчастіше виникає подібна проблема, і як її досить просто можна вирішити в різних ситуаціях.

Монітор не підєднано до системного блоку

Найпоширеніша причина, чому відсутній сигнал на моніторі або він передається з перешкодами, це відсутнє або погане з'єднання з системним блоком. Насамперед обов'язково перевірте, чи надійно закріплений кабель від монітора у вході відеокарти комп'ютера. Як правило, сучасні монітори підключаються до системного блоку за допомогою кабелю HDMI, VGA або DVI. Тут важливо зазначити, що VGA і DVI кабелі завжди мають на собі два гвинти, які потрібно закрутити для надійної фіксації їх штекера в роз'ємі відеокарти. Важливо: Якщо ви використовуєте перехідник для підключення кабелю від монітора до системного блоку, переконайтеся, що він також надійно закріплений.

Менш поширеною причиною, чому погане з'єднання, є розрив в кабелі. У такому випадку рекомендуємо перевірити ваш кабель на іншому комп'ютері або спробувати використовувати інший кабель, якщо є така можливість.

Неправильно вибране джерело сигналу

Ще одна поширена причина - це неправильно обраний джерело для передачі сигналу на монітор. На деяких моніторах (а також на телевізорах, які часто використовуються замість моніторів) є можливість вибрати, звідки на нього передається сигнал. Якщо мова йде про телевізор, це робиться найчастіше через пульт. Коли розглядається варіант з монітором, на ньому вибір джерела сигналу відбувається через кнопку «Source» або «Input», розташовану біля кнопки включення або на зворотному боці монітора. Натисніть на цю кнопку кілька разів і виберіть в якості джерела сигналу той, з якого повинен надходити сигнал.

Зверніть увагу: Якщо ви не бачите на своєму моніторі кнопок або вони не мають підписів, зверніться до інструкції.

Проблеми з відеокартою

Наступна причина відсутності сигналу при підключенні монітора до системного блоку значно складніша. Йдеться про несправності відеокарти або роз'єму в ній. Насамперед рекомендуємо спробувати підключити монітор в інший кінець відеокарти, якщо він є. У разі якщо такої можливості немає або вона не привела до бажаних результатів, потрібно перевіряти відеокарту. Найпростіший спосіб перевірити відеокарту - це дістати її з системного блоку і підключити до іншого комп'ютера. Більш складний і дорогий варіант - віддати відеокарту на діагностику в сервісний центр. Зверніть увагу: Якщо ви бачите, що при пуску комп'ютера крутиться кулер відеокарти, це зовсім не говорить про її справності.

Проблеми монітора

Заключна причина, чому немає сигналу при підключенні монітора до системного блоку - це проблеми з роботою монітора. Оскільки в моніторі часто кілька роз'ємів, наприклад, DVI і HDMI, можна спробувати підключити монітор до системного блоку через кожен з них і перевірити, все одно чи буде зберігатися проблема. Ще один спосіб перевірити, чи працездатний монітор, це підключити його до іншого комп'ютера або ноутбука. Також можна, навпаки, підключити системний блок до іншого монітора або, наприклад, телевізору, щоб перевірити, чи буде він працювати в подібній зв'язці. Зверніть увагу: Не забудьте при підключенні системного блоку до телевізора вибрати джерело сигналу. Вище наведено вичерпний список причин, через які на екрані монітора при підключенні до системного блоку може з'являтися напис «Немає сигналу». Перевірте всі викладені вище варіанти, щоб напевно визначити, чому не працює монітор.