Кожна пральна машина, що стоїть у нас в будинку має спеціальну систему, призначену для автоматичного блокування люка приладу під час його роботи. Дана система запускається в роботу відразу, як тільки машинка починає свою роботу. І автоматично блокування дверцят знімається, коли процес прання повністю закінчено. Але, іноді можна зіткнутися з такою проблемою, коли ручка пральки залишається заблокованою, і як би ви не старалися її відкрити, дверцята пралки залишаєються закритими. Таке відбувається, не можна сказати, що дуже часто, але все ж знати причини такої несправності потрібно.

ЗМІСТ:

Причини поломки амтоматичної системи блокування люку пралки.

Які є варіанти вирішення цієї проблеми.

Як зняти ручку на дверцятах машинки.

У більшості випадків такі проблеми трапляються з системою автоматичного блокування з тієї, причини, що електроніка не функціонує належним чином. У нашій рубриці ми продовжуємо розкривати цікаві і пізнавальні статті про роботу, ремонті і обслуговуванні побутової техніки.

Причини поломки амтоматичної системи блокування люку пралки.

Ми не одноразово згадували в наших статтях про те, що причин тієї чи іншої поломки може бути кілька. У даній ситуації аналогічно, причин того, що заклинив замок ручки люка в пралці, теж є кілька. Але, заглиблюватися сильно не будемо, їх насправді може бути багато, якщо починати розбиратися більш детально. А ми розповімо вас про самих основних причинах, через які виходить з ладу замок люка пральної машини.

1. У вашій пральній машині сталося збій в роботі електронного модуля.

2. Можливо, ваша пральна машина вже довгий час експлуатується, і у неї просто вже зламалася або зносилася ручка дверцят.

Якщо вина несправності криється в електронному модулі, поправити ситуацію можна досить просто. У більшості випадків проблема вирішується просто перезавантаженням пристрою. А для цього вимкніть пральну машину від мережі, а потім включіть її назад. Якщо це не допомогло, спробуйте ще раз запустити прання, але режим варто підібрати найпростіший, і за часом найкоротший. Ну, а якщо всі ці спроби не допоможуть - значить, справа в чомусь іншому і тоді варто звернутися до фахівців.

Якщо вся справа в тому, що ручка зносилася або ушкодилася, то є варіанти вирішення проблеми і про них ми розповімо далі в нашій статті.

Варіанти вирішення проблеми

У будь-якій ситуації є вихід, просто потрібно не полінуватися його знайти і правильно вжити всіх необхідних заходів. Є чотири варіанти вирішення проблеми, і про кожного коротко.

1. Перший варіант спеціальна аварійна розблокування люка

Уже в більшій частині все користуються сучасними пральними машинами. А кожна з цих машин має спеціальний трос, що спеціально продуманий і встановлений заводом-виробником. І його головне призначення це екстрене відкривання замка УБЛ. Його ви можете знайти під тією ж маленької дверцятами, за якою розташований зливний фільтр. Як правило, це передня панель приладу. Багато хто не знає, як знайти його і впізнати. Це зовсім не складно, адже цей трос спеціально зробили яскравого забарвлення, він може бути червоний або оранжевий.

2. Можна спробувати самостійно розблокувати люк пральної машини.

Будьте гранично уважні, і не робіть обдуманих дій. Спочатку спробуйте спробувати перший спосіб, якщо не вдасться вирішити проблему, тоді спробуйте зняти блокування люка пральки вручну. Щоб це зробити, вам потрібно дістатися до замку зсередини пральки. Так, не просто здається, але все ж можливо. Зніміть з приладу верхню панель і трохи відхиліть барабан пральної машини в сторону.

3. Для відкриття дверей машинки можна використовувати підручні засоби.

Є моменти, коли ручку заклинило, і вирішити проблему можна використовуючи звичайну мотузку. Візьміть тонкий, але в той же час міцний шнурок і введіть його в зазор, що є між корпусом пральної машинки і люком. Після цього візьміть обидва кінці шнурка і потягніть на себе, таким чином, відкриєте замок.

4. Демонтаж ручки.

Даний спосіб є вже крайнім рішенням, якщо нічого не виходить, то доведеться скористатися саме цим методом вирішення ситуації. Як правило, такий метод потрібно застосовувати. Уже в тому випадку, коли ручка пральної машинки не придатна. Це легко перевірити, ви можете візуально побачити все механічні пошкодження на ручці пральки. Насправді замок в пральній машині виходить з ладу через кілька років її активної експлуатації і в принципі нормально, адже все має свій термін служби. І кожен користувач повинен розуміти це і бути готовим до того, що в пралці згодом доведеться міняти запчастини та комплектуючі.

Як зняти ручку на дверцятах машинки.

Скажемо відразу, не всі зможуть зробити цей вид роботи, адже якщо людина не розуміє нічого в техніці, то краще і не братися за таку справу. А якщо все ж ви розумієте, хоч що то в техніці, то можете спробувати. Але, не думайте, що це дуже легко. Для початку вам потрібно буде відключити пральну машину від електрики, і приготувати якийсь відро або іншу ємність для води, і ганчірку, щоб витерти їли буде така необхідність. Не забувайте демонтувати ручку потрібно таким чином, щоб не пошкодити замок.

Перед тим, як демонтувати ручку, вам потрібно зняти завантажувальний люк, який надійно зафіксований на заводі-виробнику на корпусі приладу.

Зазвичай для фіксації люка використовуються два болта, їх ви можете відкрутити, використовуючи звичайну викрутку, що є в кожному будинку. Після цього вам необхідно покласти дверцята на робочу поверхню (болтами вгору) і розібрати її на дві половинки, дістаньте болтики, що скріплюють ці половинки, і підчепити верхню половинку тонкої викруткою.

Роз'єднувач половинки люка, а тоді дуже обережно витягніть скло дверцят. Після цього рекомендується сфотографувати внутрішній устрій люка, щоб потім правильно назад його зібрати і правильно розташувати всі елементи. Пластикова ручка зазвичай фіксується тонким металевим штирьком. Вам потрібно акуратно витягнути його, потім зняти саму ручку, а вже потім дістати маленьку пружинку і гачок. Нову ручку, встановлюємо на місце попередньої, повторивши з точністю всі дії тільки в зворотному порядку. От саме в даному випадку вам і допоможе фото.

Ка бачите, кожна деталь пральної машини грає велику роль в її якісної і правильної роботи. І якщо ви хочете, щоб прилад вам служив довго, то варто розуміти, що необхідно його правильно експлуатувати, стежити за його роботою, періодично проводити технічне обслуговування. Адже якщо всього цього не робити, то вам доведеться викладати гроші на ремонт пральної машини або ж на покупку нової, що в наш час не всім по кишені