У комплекті з мобільним телефоном завжди йде зарядний пристрій і кабель живлення. При цьому практично в кожному будинку або комп'ютер - стаціонарний або портативний. Здавалося б, для чого потрібен джерело живлення, якщо підключити смартфон або мобільний телефон для зарядки можна просто в один з USB-портів комп'ютера. Це дійсно так, і заряджати смартфон від комп'ютера можна, але робити цього не рекомендується. У даній статті розберемося, чому краще заряджати мобільний пристрій від стандартної мережі через джерело живлення.

Плюси зарядки смартфона від компютера Основний плюс зарядки смартфона від комп'ютера - це зручність. Користувач, який постійно працює за комп'ютером, має зручний доступ до USB-портів. Поки комп'ютер працює, можна досить зарядити смартфон. Зверніть увагу: Не всі комп'ютери дозволяють заряджати смартфон, коли вони вимкнені. Але на деяких моделях материнських плат стаціонарних комп'ютерів і ноутбуків харчування на один або кілька USB-роз'ємів все ж подається навіть у вимкненому стані.

Другий плюс - можливість працювати за комп'ютером відразу з файлами телефону при одночасній зарядці. Незважаючи на те, що зараз велика частина фільмів, музики, книг та іншого контенту проглядаються зі смартфона онлайн через різні сервіси, все одно залишаються користувачі, які зручніше скинути улюблену музику прямо в пам'ять телефону з комп'ютер. Наприклад, це має сенс, якщо смартфон часто використовується без інтернету, коли з нього потрібно транслювати музику.

Третій плюс, який виділяють прихильники заряду смартфонів від комп'ютера, це зниження споживання електрики. Вони виходять з того, що раз комп'ютер включений, і на нього витрачається електрику, його можна використовувати в якості джерела живлення для зарядки смартфона. Тоді не доведеться витрачати електрику на роботу джерела живлення, підключеного в стандартну мережу. Логіка таких користувачів зрозуміла, але варто сказати, що споживання електромережі на заряд смартфона настільки мале, що з економічної точки зору це не має практично ніякого сенсу.

Чому не можна заряджати самртфон від компютера фахівці, які виступають проти заряду смартфона від комп'ютера, наводять як основного аргументу можливе пошкодження батареї.

Справа в тому, що найчастіше користувачі підключають до комп'ютера USB-хаби, від яких вже ведуть заряд смартфона. Або заряджають пристрій від USB-роз'ємів на корпусі. Важливо знати, що ток таких роз'ємів (як і USB-хабів) не здатний надати достатню для плавної, але швидкої, зарядки пристрою напруга. Через це заряджатися смартфон від таких роз'ємів буде довше, ніж якби він заряджався безпосередньо від USB-порту материнської плати або від джерела живлення, підключеного в розетку. Зверніть увагу: Особливо ця проблема актуальна для USB 2.0 і нижче. Швидкість заряду від USB 3.0 вище, але все одно не дотягує до заряду від джерела живлення, особливо якщо він оснащений технологією швидкої зарядки. Крім того, менший струм заряду негативної позначається на самій акумуляторної батареї смартфона. Відповідно, якщо постійно заряджати його від ноутбука, з часом він стане гірше тримати заряд і почне швидше розряджатися. Не можна забувати і ще про одну небезпеку підключення смартфона до комп'ютера - це віруси. Мала кількість користувачів дійсно піклуються про антивірусної безпеки своїх смартфонів, тоді як вони давно стали цілями атак з боку зловмисників, які розробляють віруси. Віруси для смартфонів можуть бути самі різні: Майнер (споживають ресурси пристрою), трояни (здатні вкрасти особисті дані), шкідники (здатні перетворити смартфон в "цегла") і так далі. Віруси можуть без проблем виявитися на смартфоні, якщо його регулярно підключати до комп'ютера через USB, навіть якщо не відправляти на нього файли. Важливо: Особливо небезпечно заряджати смартфони від чужих комп'ютерів і ноутбуків, оскільки ви не можете бути точно впевнені, що дані пристрої не заражені вірусами.