Сьогодні знайти в будинку віник можна дуже рідко, адже вже давно в наш побут увійшли такі прилади, як пилосос. Цей побутовий прилад створили, для того, щоб спростити господині роботу по дому. Адже з ним прибирати набагато швидше і легше. Але, на превеликий жаль, можна зіткнутися з проблемою збою в роботі пристрою. Найчастіше проявляється це тим, що пилосос починає погано всмоктувати або зовсім не виконує свої прямі обов'язки. Скажу відразу, панікувати не потрібно, адже проблема може бути зовсім не так глобально, як ви собі вже це намалювали. Все може бути набагато простіше.
Але, все ж проблему потрібно знайти і для це необхідно провести діагностику несправності. Якщо правильно буде зроблена діагностика, то буде виявлена ​​причина поломки і відповідно вжиті заходи для вирішення проблеми, ніж можна швидше. Бувають і такі поломки, які можна вирішити без залучення фахівця. Тобто ви самі можете визначити причину того, що пилосос не функціонує, оскільки потрібно. Щоб самому визначити причину несправності пилососа, необхідно мати хоча б найменше уявлення про те, як влаштований цей прилад і як він працює, а ще, потрібно знати причини, які призводять до погіршення тяги.
Причин є кілька, ми нижче в нашій статті опишемо найпоширеніші:
- мішок пилососа переповнений;
- брудні фільтра пилососа і їх необхідно очистити;
- з ладу вийшла одна з деталей пилососа;
- проблема в роботі двигуна пилососа.
Зміст:
У пилососі переповнений мішок.
Потрібно очистка фільтра.
Перевіряємо чи все в робочому стані.
Що робити, якщо зламався двигун пилососа.
У пилососі переповнений мішок.


Найчастіше причина того, що пилосос став погано всмоктувати, є переповнений мішок. Щоб ви розуміли, якщо мішок або колба для збору сміття і пилу заповнені на відсотків вісімдесят, то тяга пилососа буден набагато гірше. І з часом падає зовсім. Якщо говорити про сучасних моделях пилососів, то у них є світлова індикація, що сповіщає користувача про потребу очистити мішок.
Як правило, це можна зрозуміти за кольором лампочки на корпусі пилососа. Якщо вона зелена, то прилад ще можна використовувати, якщо лампочка червона, то пора почистити мішок пилососа. Якщо пилосос старої моделі, то, на превеликий жаль, в ньому немає такої функції. Саме в цьому випадку вам потрібно періодично відкривати кришку пилососа і дивитися, що твориться з пилозбірником і наскільки він повний. Вирішити цю проблему не складно, якщо одноразовий мішок, то його просто потрібно замінити, якщо багаторазового використання, то потрібно звільнити від бруду і пилу, можна ще його прополоснуть під проточною водою, якщо колба, аналогічно - очистити від сміття і пилу, теж можна помити , єдина умова в обох випадках не використовувати мокрим. Ось і все вирішення проблеми.
Буває таке, що після очищення або зміни пилозбірника всмоктування все одно не покращився. У такому випадку варто звернути увагу на регулятор потужності пилососа.


Може ви випадково зачепили його і пилосос, працюючи на мінімальній потужності, не справляється зі своїм завданням.

Потрібно очистка фільтра.

Якщо перша причина виключена, мішок нормальний, регулятор теж на потрібної потужності, то шукати проблему потрібно в фільтрі пилососа. У пилососі є два фільтри - НЕРА і фільтр тонкого очищення.
Його потрібно шукати в районі мотора. Закріплюється фільтр в задній частині корпусу і саме в ньому може бути причина того, що пилосос не справляється зі своєю роботою.


Значить, тепер розставимо все по поличках, фільтр тонкого очищення потрібно промивати періодично під проточною водою. А ось НЕРА фільтр потрібно міняти кожні 50 годин безперервної роботи приладу. Якщо ви будете виконувати такі нескладні маніпуляції, ваш пилосос буде служити вам вірою і правдою не один рік.
Перевіряємо чи все в робочому стані.
Бувають випадки, коли перевірений мішок, очищені і замінені фільтра, а пилосос все так же не справляється зі своєю роботою, то варто перевірити інші його робочі деталі, наприклад шланг і щітки.


Шланг може бути пошкоджений або неправильно прикріплений, і це теж буде впливати на роботу пилососа. Ще на стінках шланга може накопичуватися сміття або шланг чимось забився, спробуйте його почистити дротом. Якщо шланг засмітився, то пилосос буде сильно шуміти, а пил буде дуже повільно і погано проходити. Тому будьте уважні, і якщо ви помітили, що пилосос дуже голосно працює, варто розібратися, що стало причиною цього.

Щітка пилососа це теж його важлива робоча частина.


І якщо ви довго його експлуатуєте і не проводили никой чистки, то щітка може бути теж забита сміттям, волоссям, нитками тощо. І чим більше такого сміття збирається на щітці, тим гірше стає тяга пилососа. Ось побачите, тяга відновиться повністю, як тільки виконайте чистку щітки. Ще буде великим плюсом перевірка валика щітки. Він повинен легко обертатися в різні боки. Якщо валик зносився, то може заклинювати підшипник, що в сою чергу теж буде погано позначатися на всмоктуванні повітря пилососом. Ще варто правильно підбирати щітки, особливо це стосується тих випадку, коли відбувається заміна щітки. Якщо ви неправильно підібрали насадку, то і працювати пилосос не буде правильно.
Що робити, якщо зламався двигун пилососа.


Найскладніша і дорога поломка в побутових пилососах - це вихід з ладу двигуна пилососа.
Перевірити, чи є проблеми з мотором пилососа можна навіть самому. Для цього вам потрібно буде спробувати рукою корпус пилососа. Якщо прилад гарячий, то це скоріше за все буде потрібно якісний і професійний ремонт двигуна пилососа. Ще звісткою про те, що виникли проблеми з двигуном, буде періодичне відключення приладу під час роботи. Якщо ви помітили такі проблеми, то вам потрібно снить корпус приладу і продзвонити ланцюг, використовуючи для цього мультиметр. Якщо ви самі не впевнені в тому, що впораєтеся з цим завданням, то викличте спеціаліста або ж відвезіть прилад в сервісний центр.
Найчастіше проблема виникає через те, що перегорає запобіжник, і вирішити проблему можна його заміною.
А ось у разі коли стався обрив обмоток двигуна, то його доведеться міняти. У цьому випадку доводиться зіставляти вартість запасних частин плюс вартість ремонту з покупкою нового апарату. Так як можливо, що купити новий прилад буде дешевше, ніж відремонтувати старий.
Ще однією з причин може бути обрив контактів в місці з'єднання проводів. У цьому випадку все можна відремонтувати. Якщо маєте хоч найменше розуміння про що мова, то можете впоратися самі, якщо немає, то завжди можна звернутися в сервісний центр, де з радістю допоможуть вам вирішити проблему.