Якщо зайти в сучасний магазин електроніки, то можна наштовхнутися як мінімум на пару прилавків, повністю заставлених картами пам'яті. Людина без спеціальної підготовки сторопів від такого достатку. Чим же відрізняються всі ці картки? Чому не можна створити універсальну карту пам'яті? Моделі від яких виробників є найбільш надійними? Про все це дана стаття.

Універсальність неможлива

Кожен з нас хотів би представити світ, в якому продається всього один тип карти пам'яті - відрізнявся б в такому випадку тільки виробник. У світі змінних носіїв таке вже було - згадайте аудіокасети. Хоча навіть в ті часи існували особливі види аудіокасет, призначені для диктофонів або автовідповідачів, просто вони продавалися далеко не в кожному магазині, тому про їх існування підозрювали хто знає. Не кажучи вже про те, що існували варіанти на 45, 60 і 90 хвилин аудіозаписи.

Чому ж виробники не можуть обмежитися однією картою пам'яті? По-перше, їм заважають творці електронних пристроїв, метання від одного форм-фактора до іншого. Якщо в смартфонах і планшетах найчастіше використовуються картки microSD (позначаються мінімальні розміри цих гаджетів), то виробники фототехніки зазвичай наділяють свої творіння слотом для SD-карти. А ігрова консоль PS Vita зовсім отримала пропріетарний тип карти пам'яті

 

По-друге, не всіх користувачів влаштує універсальна ємність карти пам'яті. Наприклад, виробники можуть зупинитися на 32-гігабайтний обсязі. Одним цього буде цілком достатньо. Але інші люди хочуть придбати дешевшу картку - їм така ємність не потрібна, так як вони не збираються зберігати на змінний носій фільми і гігантські обсяги музики. А третім такої ємності виявиться навіть мало, так як вони збираються використовувати карту пам'яті у відеокамері, записуючи картинку в 4K-дозволі. Ось чому універсальних карток не буде ніколи, в зв'язку з чим вас буде щоразу чекати дуже складний вибір.

Формат карти памяті

Існує кілька найбільш популярних різновидів карти пам'яті. Носій того чи іншого формату можна встановити тільки в спеціально призначений для нього слот. Тобто, картку від PS Vita неможливо встановити в фотоапарат або смартфон, навіть якщо ті теж виробляються японською компанією Sony. Тому з форм-фактором карти пам'яті потрібно визначитися перш за все. Найбільш популярні зараз такі типи карток:

MicroSD - найпоширеніший форм-фактор. Подібні картки вставляються практично в усі смартфони, що мають слот розширення пам'яті. За допомогою спеціального SD-адаптера картку можна поставити і в фотоапарат, ноутбук або відеокамеру.

SD - не менш поширений формат карти пам'яті. Відрізняється більшими розмірами і наявністю блокування записи. Зазвичай подібні картки мають пристойні швидкісні характеристики і адекватний цінник. Використовуються в фотокамерах, принтерах, відеокамерах і багатьох інших електронних пристроях.

MemoryStick Pro Duo - такі картки підтримуються деякими гаджетами, що виробляються силами Sony. Наприклад, ігрова консоль PlayStation Portable і певні моделі фотоапаратів.

PS Vita - пропріетарний тип карти пам'яті, підтримується тільки однойменної ігровою приставкою. На неї записано спеціальне програмне забезпечення, тому встановити іншу картку в дану консоль неможливо навіть шляхом використання якихось перехідників.

CompactFlash - такі карти пам'яті мають досить великі розміри і дуже пристойну швидкість запису. Найчастіше використовуються в професійних дзеркальних фотоапаратах та деяких відеокамерах.

На що впливає клас

На упаковці багатьох карт пам'яті вказаний їх клас. Фактично це говорить про швидкісні характеристики вироби. Чим клас вище, тим більше швидкість запису.

Class 2 або 4 - дуже низькошвидкісні носії. Підійдуть тільки для використання в кнопкових телефонах або простеньких MP3-плеєрах. Не рекомендується придбання для установки в планшет або смартфон, так як операційна система з такою карткою буде працювати помітно повільніше!

Class 10 - має бути, найпопулярніший клас карт пам'яті на сучасному ринку. Його швидкісних характеристик цілком вистачає для запису відео при дозволі Full HD. Це говорить про те, що таку картку можна використовувати в переважній більшості відеокамер. І вже точно подібні носії ідеально підходять для планшетів, смартфонів та фотоапаратів (за винятком професійних).

UHS-I - більш високошвидкісний стандарт. Розроблявся спеціально для пристроїв, які пишуть відео в 4K-дозволі. Ідеально підходить для більшості дзеркальних фотоапаратів, екшен-камер (в тому числі GoPro Hero 4+ Black) і відеокамер.

UHS-II і вище - такі високошвидкісні картки поки потрібні тільки професійною фото- та відеотехніки. Зокрема, фотографи з їх допомогою менше навантажують буфер обміну свого пристрою, вичавлюючи більшу кількість кадрів при серійній зйомці. Ну а відеооператори на такі карти пам'яті пишуть 4K-відео з максимальною роздільною бітрейтом.

Найбільш популярні виробники

Карта пам'яті - річ мініатюрна. А чим менше електронний пристрій, тим простіше йому вийти з ладу. Ось чому деякі карти пам'яті так швидко ламаються. Тому купуйте продукцію тільки від перевірених часом компаній! Забудьте про замовлення китайської продукції у відповідних інтернет-магазинах, так як підробки рідко служать довго.

Радимо вам звернути увагу на карти, вироблені силами Kingston, Samsung, Silicon Power і Transcend, Теам. Хорошим вибором стане і картка від Sony, але в даному випадку ви зробите деяку переплату за бренд. Це не стосується тільки карток специфічного формату, призначених для ігрових консолей цієї компанії - інші виробники їх випуском займаються рідко. Ну а якщо ви хочете отримати максимальну якість, то дивіться в бік продукції SanDisk. Тести показують, що ці картки відповідають заявленим характеристикам і служать довгі роки.