ЗМІСТ:

Якому виробнику віддати перевагу?

Який обсяг флешка повинна мати?

Звертаємо увагу на швидкість читання і запису даних.

Чи повинна флешка мати додаткові можливості і які?

Все про корпус флеш-накопичувача.

Корисні поради.

Думаю, всі пам'ятають ті часи, коли ми купували дискети, потім диски, якщо нам потрібно було передати або зберегти інформацію. Сьогодні все набагато простіше, адже є USB-накопичувач, за допомогою якого ми з легкістю можемо передати, зберегти або перемістити інформацію. Начебто нічого складного, купив флешку і користуєшся. Але, як виявилося, не все так просто, і у багатьох користувачів виникають певні складнощі при виборі флешки. На спеціалізованих форумах найбільш поширені користувачами питання стосуються надійності, швидкості запису і читання інформації, надійності і соотнощеніе цього з розумною ціною.

Є користувачі, для яких надійність і якість флешки дуже важливо, адже їх робота безпосередньо пов'язана з постійним використанням USB-накопичувача. Саме з цієї причини перше, на що варто звертати увагу при покупці такого пристрій, це його особливі технічні характеристики.

Звичайно, користувачів можна зрозуміти, адже на ринку представлено дуже велика різноманітність флешок, ось вони і губляться, яку з них краще вибрати.

Більшість користувачів вибирають флешки, спираючись на дизайн і великий обсяг пам'яті. Якщо ці два параметри задовольняють їх запити і вимоги, то потрібно брати. Такий спосіб вибору флеш-накопичувача неправильний, адже насправді в першу чергу потрібно звертати увагу на інтерфейс пристрою і його швидкість роботи, тобто яка швидкість запису, читання і передачі даних. У нашій статті ми вам розповімо, як правильно вибрати флешку, на що звернути увагу, а що просто пропустити повз своєї уваги.

1. Якому виробнику віддати перевагу?

З кожним днем ​​ринок комп'ютерних технологій зростає і розширюється. І вже на полицях в магазинах є флешки різних виробників, їх не два і не три. І, як ви розумієте, кожен з них має своїх фанатів. Це все нормально, так в принципі і має бути, адже ми всі різні і подобатися всім одне і те ж не може. Але, якщо говорити про лідерство, то на ринку, звичайно ж, залишаються два найперших і великих виробників флеш пам'яті - Adata і Kingston. Ці два виробники вже давно поставляють ринку якісний і перевірений товар, в чому переконалися багато користувачів. У обох виробників на офіційних сайтах надана повна і актуальна інформація про швидкість роботи їхнього товару. Ця інформація надана користувачеві у вигляді документів, що оновлюються, якщо виробник вносити зміни в модельний ряд своєї продукції.

Але, звичайно ж, ми не будемо стверджувати, що крім цих двох виробників більше нічого вибрати на ринку. Є ще виробники, на флешки яких варто звернути свою увагу, до них відносяться: Apacer, Silicon Power, Corsair, Transcend, TeamGroup, Sandisk, Lexar.

У будь-якого з цих виробників ви зможете підібрати для себе підходящу модель за заявленими вами параметрам. Але, при виборі флеш-накопичувача не варто зациклюватися тільки на виробника. Кожен виробник має моделі, виконані в найвищому якості, але ще є і більш слабкі і не блискучі високою якістю моделі. Адже промашки можуть бути навіть у найвідоміших і перевірених часом виробників.

Якщо говорити про швидкість роботи накопичувача, то тут все залежить від того, яка серія накопичувача.

Дуже часто можна почути, що при покупці флешки потрапили на китайську підробку під відомий бренд. Але, довго вона не прослужила, і доводилося шукати і витрачатися знову. Все це цілком зрозуміло, в китайських флешках використовуються більш дешеві матеріали для виготовлення, неякісна пайка, що в результаті призводить до виходу пристрою з робочого стану. Хочу і тут внести корективи, не всі китайські флешки погані, іноді зустрічаються і надійні, що працюють роками без всяких похибок.

В даному випадку вибирати вже, звичайно користувачеві. Якщо є можливість, то звичайно варто брати флешку надійного і перевіреного виробника. Але не у всіх є така можливість, і частина людей купують флешки китайського виробництва через дешеву вартості.

2. Який обсяг флешка повинна мати?

Інформація про те, який обсяг має зацікавила вас флешка, ви можете побачити на самій флешці або часто ще виробники наносять таку інформацію на упаковку товару.

У багатьох є така думка: якщо флешка має великий обсяг пам'яті, значить вона хороша. Якщо говорити про економію коштів, то ця думка зовсім не вірне, так як флешки з великим об'ємом коштують дорого. А ось якщо вам потрібна флешка з великим об'ємом пам'яті, високою швидкістю передачі даних і з грошима проблем теж немає - тоді рекомендуємо вам придбати зовнішній жорсткий диск. Так, безумовно, чим більший об'єм пам'яті флешки, тим вона швидше працює на запис і передачу даних. А ось якщо ви не маєте в своєму розпорядженні великими коштами, то вам потрібно шукати альтернативу серед флешок економ класу.

Для того, що б вам було зрозуміліше, наведу приклад: є флешки, ємність яких досягає 128Гб, а ціна така ж, як і жорсткого диска на 1Тб. Звичайно, їх принцип роботи різний. Якщо ви маєте багато грошей і не вважаєте, на що ви їх витратили, то можна купити SSD-диск, а ось якщо вам потрібна саме флешка, то потрібно вибирати її за такими параметрами і обсягами пам'яті:

- флешка з об'ємом пам'яті від 4 Гб до 16Гб - назвати великою складно, але прийнятна ціна;

- флешки від 16Гб до 64Гб, мають хорошу якість і прийнятну ціну;

- флешки об'ємом пам'яті від 128Гб, призначені для конкретних цілей, і мають високу ціну.

Але, це наші припущення, може вони вам і не підійдуть при виборі флешки. Головне, що необхідно - це визначитися з цілями, для яких купується флеш-накопичувач.

3. Звертаємо увагу на швидкість читання і запису даних.

Такий важливий параметр не завжди вказує виробник на упаковці флешки, а на самій флешці він не вказується зовсім. Саме з цієї причини, відразу дізнатися яка швидкість роботи флешки не вдається. Зверніть увагу на те, що якщо виробник упевнений в тому, що він виробляє якісний товар, який відповідає заявленим вимогам, то цей параметр буде вказано на упаковці товару.

Дані, що відносяться до швидкісних характеристик флешки, позначають у вигляді спеціального рейтингу. Наприклад, 200х, де х позначає 200Кб / с. А це означає, що флешка працює зі швидкістю 30Мб / с. Якщо ви хочете подивитися більш детально таблицю рейтингу швидкості роботи флешок, то її легко знайти в мережі Інтернет.

Параметр, що ми описали вище ставитися до швидкості читання флешки. А ось швидкість запису даних практично ніхто і ніде не вказує. Цей параметр ви можете вже дізнатися самі, коли протестіруете пристрій після покупки. Але, можемо сказати одне - якщо мова йде про дешевих флешках, то їх швидкість запису в два рази менше, ніж швидкість читання даних. І повірте, це різниця суттєва, що є ще одним доказом, чому не варто купувати дешеві накопичувачі, особливо якщо ви купуєте їх для роботи.

Дуже часто користувачі стикаються з проблемою, що флешка не відповідає тим параметрам, які були заявлені на упаковці або озвучені продавцем під час покупки. Це приносить певне розчарування. Таке частіше трапляється при покупці дешевих USB носіїв, але таке може статися і з більш дорогими моделями.

У флешках виробники застосовують різні типи пам'яті: найпоширеніші - MLC і TLC. Різниця в тому, скільки біт інформації зберігає одна елементарна осередок - один або кілька, і рівнях заряду на кожну клітинку. Це впливає на співвідношення обсягу і швидкості накопичувача. Обидва ці типу пам'яті використовуються у виробництві, але все більшу частину ринку займає більш дешевий TLC з високою щільністю запису.

Клас SDHC і швидкість

Один з параметрів, який вказаний на упаковці і впливає на швидкість прийому-передачі даних накопичувача - клас SDHC.

Клас пристрою говорить про швидкість зчитування інформації. Саме читання, а не записи. Це варто враховувати, і не орієнтуватися на високі цифри на упаковці, оскільки швидкість запису може бути в два рази нижче швидкості читання.

У продажу є флешки від 2 до 10 класу. Взагалі їх всього 90, але, все, що вище десятого - пристрої з космічної швидкість і ціною не для побутового застосування.

Отже, якщо обрана вами флешка має клас 2, це означає, що зчитувати інформацію вона буде зі швидкістю 2 Мб в секунду, і її рейтинг буде позначатися як 13х. Цифра, що характеризує клас приблизно співвідноситься зі швидкістю зчитування в Мбайтах / с.

4 клас відповідно - 4Мб / с, рейтинг 26х.

5 клас - 4,8 Мб / с, рейтинг 32х.

6 клас - 6 Мб / с, рейтинг 40х.

10 клас - 10 Мб / с, рейтинг 66 х.

Ще один параметр, вказаний на упаковці - 1.0, 2.0 або 3.0. Це характеристика стандарту USB інтерфейсу. Власникам комп'ютерів, випущених до 2002 року, варто знати, що пропускна здатність 1.0 - 1,5 Мб / с, і вище вона не буде, не залежно від можливостей флешки. Це застарілий стандарт, хоча все ще може зустрічатися у користувачів.

З 2003 року використовується інтерфейс 2.0, з пропускною спроможністю до 60 Мб / с (ефективних 30 МБ / с). Відповідно, при виборі флешки, яку ви будете приєднувати до свого комп'ютера, варто орієнтуватися на цю цифру. 2.0 поки найпоширеніший серед домашніх ПК.

Інтерфейс USB 3.0, яким оснащені сучасні комп'ютери, передає інформацію зі швидкістю до 600Мб / с. Але операційні системи, окрім Win 8,10 зажадають установки додаткових драйверів. Що стосується високих швидкостей, наприклад, якщо ви копіюєте або переносите великі файли, що мають спеціальні вимоги до пам'яті на заявленій швидкості, вийти перенести швидко тільки в тому випадку, коли ви використовуєте порт USB 3.0.

Якщо розглянути на прикладі, то при використанні флешки у якій швидкість читання доставляє до 260Мб / с і швидкість запису до 240Мб / с використовуєте ви її в порте USB 3.0, то 1000 фотографій у високій якості ви скопіюєте за кілька секунд.

4. Чи повинна флешка мати додаткові можливості і які?

Всім відомо для чого призначені флеш-накопичувачі і це їх основна функція. Але, виробники хочуть відрізнятися і тому кожен раз розробляють все нові і нові флешки з додатковим, так би мовити, розширеним функціоналом. І повірте, його на сьогоднішній день є дуже багато. Так, не сперечаюся, що деякі функції ніякої користі не принесуть, вони потрібні тільки в якості маркетингових ходів, але є дійсно корисні додаткові функції. Під додатковим функціоналом мається на увазі додаткове програмне забезпечення, що розширює стандартні можливості флешки. Наприклад: зчитати інформацію з флешки можна тільки після того, як розпізнається відбиток пальця, стиснути дані, щоб збільшити щільність зберігання даних, захистити всю інформацію, що зберігається на флешці від стороннього доступу з використанням пароля тощо.

Багато виробників розробляють додаткове програмне забезпечення для кращої безпеки зберігання даних і використання флешки ставати набагато доступніше і простіше.

А ось якщо глибше копнути і добре в усьому розібратися, то всі додаткові програми тільки ускладнюють використання флешки користувачем. Знайти флешку дійсно з корисним для користувача додатковим функціоналом дуже складно. І якщо ви бачите на упаковці докладний і барвисте опис додаткового функціоналу накопичувача, то це скоріше маркетинговий хід виробника, що б більше на вас заробити.

5. Все про корпус флеш-накопичувача.

На перший погляд питання: "Як правильно вибрати флешку?" здається безглуздим. Що там вибирати - пішов і купив, немає нічого простішого. Але, насправді це не так, є деякі моменти і на них варто дійсно звертати увагу, особливо тим, хто використовує флешки для роботи. До параметрів, на які потрібно звернути увагу, ставитися і корпус флеш-накопичувача. Сьогодні є багато варіантів виконання корпусів і матеріалів, з яких корпусу флешок виготовляються. У нашій статті ми виділимо лише найосновніші, а саме:

1. Флешка, що має відкритий роз'єм.

Такий тип корпусу мають флешки невеликих розмірів. Вони компактні, зручні в роботі, не вимагають багато місця для зберігання, адже поміщаються в будь-яку кишеню і навіть гаманець. Але, тут є і недолік - у таких флешок повністю відкриті контакти, а це говорить про те, що вони не захищені від попадання на них вологи і бруду, подряпин, що може привести флешку в непридатність.

2. Флешка, що має захисний ковпачок.

Це самі поширення флешки, що мають великий попит серед користувачів. Саме такий корпус є найвдалішим і найбільш практичним. Ковпачок може бути виготовлений з різних матеріалів: гуми, якісного пластику або металу. Популярністю користуються ковпачки, виготовлені з гуми, адже саме вони надійно захищають контакти флешки від попадання вологи і пилу, до того ж не вимагають ніякої додаткової фіксації, і це теж великий плюс. Ті користувачі, що використовують флешки з пластиковими або металевими ковпачками їх часто втрачають і контакти залишаються незахищеними. Але, турбуватися не варто, адже в інтернет ви можете знайти багато інформації і відео про те, як своїми руками виготовити такий захисний ковпачок.

3. Флешки, які мають корпус-скобу.

Конструкція флешки складається з двох частин - скоби і корпусу. Скоба фіксується зовні і повертається в різні боки, цим самим закриваючи контакти флешки. Але, це ненадійний захист від зовнішніх факторів.

4. Флешка, що має корпус слайдер.

Також дуже користуються попитом. Суть такої конструкції в тому, що контакти флешки ховаються і дістаються з корпусу при русі кнопки, розташованої на корпусі флешки. Є у цих флешок і недолік - можливість пошкодження цієї кнопки-фіксатора. При зламаною кнопці використовувати флешку вкрай незручно. Та й надійного захисту контактів від впливу зовнішнього середовища теж немає.

Якщо говорити про всіх перерахованих вище флешках, то ми радимо купувати флешку з гумовим ковпачком, але вибір вже тільки за вами.

На ринку представлено багато флешок з гумовим корпусом. Так, на кшталт захист надійна, але будь-яке пошкодження флешки, типу зламу призведе її позаробочий стан. Тому краще купувати пристрій в жорсткому корпусі. Така флешка не боїться ніяких пошкоджень. Зараз багато флешок зі спеціальним індикатором, що дозволяє вам контролювати її наповненість.

Варто врахувати ще один важливий нюанс при виборі корпуса накопичувача. Справа в тому, що об'ємні декоративні виконання виглядають стильно, або навіть забавно, але, флешка в такому корпусі може за габаритами не підійти, якщо у вас поруч кілька роз'ємів і вони вже стаціонарно зайняті або гніздо в глибині корпусу. Наприклад, мишкою, клавіатурою або іншим приєднаним пристроєм.

6. Корисні поради.

І в кінці нашої статті ми з вами поділимося декількома корисними порадами, що вам знадобляться в процесі використання флеш-накопичувачів.

Перед покупкою флешки, вам необхідно вирішити які технічні характеристики вона повинна мати, щоб ви могли її використовувати з користю і за призначенням. Хорошої якості флешка - це економія вашого особистого часу. Купуйте флешки тільки тих виробників, що давно відомі і перевірені. Не варто зазіхати на низькі ціни невідомих виробників. Адже прислів'я про жадібність і подвійний платі теж правдива.

Перед тим, як купити флеш-накопичувач, не полінуйтеся і знайдіть їх офіційний сайт, де ви зможете вивчити всю необхідну вам інформацію про товар.

Виберіть пару товарів, щоб у вас була можливість порівняти їх характеристики і вибрати саме ту, що вам підійде. Ще можна порівняти флешки з однаковими технічними характеристиками і трохи заощадити на ціні, якщо відмінностей в характеристиках флешок немає.