Механічна комп'ютерна миша давно вже не єдина в своєму роді. Технології не стоять на місці. Виробники вдосконалили даний пристрій, і сьогодні можна підібрати комп'ютерну мишу з огляду на побажання користувача.

Але, поговоримо ми в нашій статті про лазерної і оптичної миші. Чим вони відрізняються і яка з них практичніше у використанні? І зовсім, а чи потрібно робити на цьому акцент?

Лазерна бездротова миша - це більш новий пристрій. У ній немає світіння, яке було у оптичної миші. Лазерна миша працює завдяки напівпровідниковому лазеру, а оптична миша - завдяки светодиоду і маленькому видошукача, що робить близько 1000 знімків за секунду.

Дозвіл комп'ютерної миші, не є настільки важливим критерієм при виборі миші для звичайного користувача. Такий критерій важливий для тих людей, хто працює з графікою. Вимірюється даний параметр в dpi. У нормі вважається чутливість і в 800 dpi. Цього буде цілком достатньо для комфортного використання миші. Але, якщо ми вже проводимо порівняння, то буде цікаво знати, що лазерна миша має дозвіл близько 2000 dpi. А оптична миша має дозвіл близько 1200 dpi.

Швидкість роботи миші. Для простого користувача даний параметр не особливо і важливий, а ось про любителів комп'ютерних ігор такого не скажемо. Адже від того як рухається курсор і залежить вся гра. Адже якщо розглядати докладніше, то що б пересунути курсор по діагоналі монітора, оптичної миші потрібно буде 6-7см, а ось лазерна в цьому плані виграє - 2-3см.

Що стосується робочої поверхні, то тут, звичайно ж, лазерна миша набагато виграє оптичної. Завдяки інноваційним технологіям, лазерна миша може працювати на будь-якій поверхні, навіть на прозорому склі, без спотворення траєкторії курсора. Оптична миша теж буде працювати на різних поверхнях, але нормальною роботою це назвати складно. Адже курсор буде деренчати і сіпатися. І що б такого уникнути рекомендується під миша підкладати спеціальний килимок.

Вартість лазерної миші вище, ніж вартість оптичної миші. Але, є свої плюси і мінуси.

Виходячи з нашого порівняння, можна зробити наступні висновки:

- лазерна миша буде працювати на будь-якій поверхні, оптична, для ідеальної роботи, вимагає спеціального килимка;

- лазерний маніпулятор має високу швидкість переміщення в порівнянні з оптичним маніпулятором. Це дуже цінують любителі ігор;

- оптична миша має меншу вартість, але якщо подивитися на лазерну мишу з точки зору практичності та низького енергоспоживання, то лазерна миша може виявитися вигідніше.