Чим відрізняється касовий апарат від фіскального реєстратора

Фіскальний реєстратор (ЕККР)- це по суті принтер з фіскальним модулем, ПЗтамодемом, який друкує фіскальні чеки і передає звіти в ДФС. Він підключається до ПК, ноутбуку або професійної POS-системі, на якій працює облікова система (1С, OpenStore та ін.). За допомогою фіскального реєстратора оформлення продажу відбувається швидко тазручно. Саме тому вони використовуються в усіх супермаркетах.

Касовий апарат (ЕККА)- самодостатній пристрій, який друкує чеки на основі заздалегідь запрограмованих цін і введеної з клавіатури кількості. Код товару вводиться вручну або зчитується за допомогою підключеного сканера штрих-кодів. Ціна на касовий апарат нижче, ніж на фіскальний реєстратор, але процес оформлення продажу менш зручний і вимагає більше часу. Тому касові апарати використовують там, де потік клієнтів невеликий.

Чи обов'язково оформляти договір з ЦСО (центром сервісного обслуговування)?

Так, обов'язково, це законодавча вимога. Договір з ЦСО необхідно пред'явити в Державній фіскальної службі (ДФС) при реєстрації РРО.

Навіщо потрібен ЦСО?

Перед початком використання РРО ЦСО виконує підключення реєстратора (РРО) до еквайра, проводить його пломбування, введення в експлуатацію. В процесі експлуатації ЦСО виконує регулярне технічне обслуговування РРО, при необхідності виконує ремонт та усунення несправностей, надає консультації по законодавству щодо РРО і т.д. З огляду на особливий статус фіскальноїтехніки, постійне обслуговування в ЦСО є обов'язковим згідно із законом.

Як відбувається реєстрація РРО в ДФС? Хто це робить?

Для реєстрації РРО необхідно підготувати таподати в органи ДФС пакет документів, після чого РРО присвоюється фіскальний номер і проводиться введення в експлуатацію. Зробити це може підприємець самостійно або звернутися за цією послугою доЦСО.

Що таке еквайринг?

Дані, які відправляє РРО, повинні зберігатися, оброблятися і захищатися від підробки такрадіжки. Поки у держави немає власних серверів, які забезпечують роботу з такими масштабними даними, послуги еквайрингу надають компанії, сертифіковані НБУ.

Чи входить в послуги еквайрингу вартість мобільного зв'язку?

Ні, не входить. При необхідності використання мобільного Інтернет (в моделях з GPRS) карта і послуги оператора купуються окремо.

Хто повинен використовувати РРО?

Якщо коротко, РРО використовується підприємствами торгівлі, сфери послуг та розваг, при прийомі оплат за товари/послуги за готівку або особистоюплатіжною карткою. Виняток становлять Фізособи-підприємці - платники єдиного податку з оборотом менше 1 млн.грн на рік. Однак якщо ФОП є продавцем підакцизних товарів (в т.ч. пиво) або "технічно складних побутових товарів", то використання РРО обов'язково незалежно від обороту і організаційної форми.

Що ще знадобиться для роботи з РРО?

Крім самого РРО, знадобиться: Книга обліку розрахункових операцій (КОРО), касова стрічка, договориз ЦСО і еквайром. Решта - не обов'язково і залежить від бізнес-процесів підприємця. Так, при використанні касового апарату зручно підключити сканер штрих-кодів, щоб не вводити коди вручну. А при роботі з фіскальним реєстратором необхідний буде керуючий пристрій (ноутбук, ПК, POS-система), програмне забезпечення для торгівлі, сканер штрих-кодів, грошова скринька тощо.